Szansa na Olimpiadę

Kickboxing w Luzinie i Wejherowie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w Tokio oficjalnie zaakceptował kickboxing pod auspicjami WAKO (Światowej Organizacji, do której należy Polski Związek Kickboxingu) jako dyscyplinę olimpijską. W 2018 r. był przyjęty w poczet MKOl tymczasowo.

 

Przed zawodnikami z naszego powiatu wielka szansa na start w zmaganiach olimpijskich. Obecnie w Luzinie działa Klub Kickboxingu GOSRiT Luzino, a w Wejherowie – Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe. Oba Kluby zrzeszone są w Polskim Związku Kickboxingu i są członkami pomorskiego Zrzeszenia LZS. W gminie Luzino prekursorem powstania kickboxingu był Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino, który ściągnął do Luzina trenera Rafała Karcza, obecnego trenera Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu.
Najbardziej utytułowanymi sportowcami w tej dyscyplinie są: Paulina Stenka, mistrzyni Świata juniorów, medalistka MŚ seniorek oraz Zuzanna Kalbarczyk, medalistka Mistrzostw Europy i Świata (obie na zdjęciu z trenerem R. Karczem). Obie zawodniczki to wieloletnie kadrowiczki Polski i stypendystki gminy Luzino.
Na zajęcia kickboxingu można zapisać się przy okazji rozpoczęcia nowego sezonu od września br., pod nr tel. 695 650 914 lub email: rafal.karcz@sportwejherowo.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.