Atrakcyjne miejsce dla dzieci i dla dorosłych mieszkańców

Na osiedlu 1000-lecia oddano do użytku plac zabaw

Dzięki projektowi z Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, którego autorem jest radny Leszek Szczypior oraz wspierająca ten pomysł radna Justyna Ostrowska, powstał plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Zdaniem mieszkańców, pusty i zaniedbany plac szpecił osiedlowe otoczenie, a teraz jest coś konkretnego, zarówno dla dzieci i jak dla dorosłych i jest bardzo ładnie.

 

– Motorem napędowym był dla mnie sąsiad, który zgłosił się do mnie z sygnałem, aby zrobić coś z tym zaniedbanym terenem. Pomyślałem, że należy skorzystać z możliwości, jaką daje Budżet Obywatelski. Złożyłem wniosek, kosztorys, zebrałem niezbędne pozwolenia i wystartowaliśmy w Budżecie Obywatelskim zbierając 769 głosów. Cieszę się, że nasz projekt doczekał się realizacji – powiedział radny Leszek Szczypior.
Podczas otwarcia obiektu zastępca prezydent Beata Rutkiewicz poinformowała, że prace budowlane przy realizacji tego projektu trwały od lutego br. Koszt realizacji wyniósł niespełna 140 tys. zł.
– Plac zabaw dostępny jest dla wszystkich mieszkańców, nie tylko osiedla 1000-lecia. Częściowe ogrodzenie w strefie rekreacji placu zabaw dla najmłodszych jest podyktowane względami bezpieczeństwa, ale furtka nie będzie zamykana. Z obiektu będzie można korzystać przez całą dobę – podkreśliła Beata Rutkiewicz.
Obok placu zabaw wyposażonego w różne urządzenia dla dzieci, powstała siłownia zewnętrzna dla dorosłych. Dodatkowo zamontowano ławki, kosze i stojak na rowery.
– Trzeba pamiętać, że to miejsce rekreacji, które będzie służyło mieszkańcom przez kolejne lata, powstało dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Projekty Budżetu Obywatelskiego nadal będą pomagały mieszkańcom zmieniać swoje najbliższe otoczenie – dodaje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.
Justyna Ostrowska, radna Wejherowa, która zaangażowała się w budowę tego placu podkreśliła, że takie miejsca zabaw i aktywności sportowej służą m.in. integracji mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.