Pod okiem senseia M. Ellwarta

Pierwsze kroki na macie w karate

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 trenerzy Karate Klub Wejherowo w czasie przerwy wakacyjnej prowadzą ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci przygotowujące do treningu karate, w ramach „Akcja Lato 2021”.

 

Klub otrzymał dotację Prezydenta Miasta Wejherowa, a zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Prezes klubu i sensei Mirosław Elwart zapewnia, że okres przerwy wakacyjnej jest dobrym czasem na dawkowanie ćwiczeń rozciągających i zwiększonego wysiłku, co umożliwia pobudzenie, dotlenienie i ożywienie organizmu po okresie ograniczonego ruchu w czasie pandemii. Zajęcia na macie są atrakcją dla dzieci i młodzieży. Jest spora szansa, że dla części z nich mogą być zachętą do podjęcia decyzji o uprawianiu tego sportu.
Na zajęciach karate można także spotkać osoby dorosłe, są też dzieci, które dopiero zaczynają oswajać się z ćwiczeniami wprowadzającymi do technik karate oraz pojęć i nazewnictwa stosowanego w sztukach walk wschodnich. Widać olbrzymie zaangażowanie wśród najmłodszych, którzy pragną jak najlepiej wykonywać ćwiczenia wprowadzane przez trenera Leszka Sobkiewicza. Zajęcia w gronie starszych karateków na pewno mobilizują i zachęcają młodych uczestników zajęć do większego wysiłku i postępów w ćwiczeniach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.