Dzięki Karcie Mieszkańca będzie taniej

Korzyści dla wszystkich mieszkańców, ale także przedsiębiorców

Jak już informowaliśmy miasto podjęło pracę nad wdrożeniem Karty Mieszkańca w Wejherowie, która ma zostać uruchomiona już jesienią tego roku. Karta Mieszkańca będzie w formie plastikowej oraz mobilnej w zależności od preferencji użytkownika.

 

– W przypadku podmiotów działających na terenie miasta Wejherowa typowym przykładem będzie Filharmonia Kaszubska. Mieszkaniec posiadający Kartę będzie mógł taniej kupić bilet do Filharmonii, niż osoba z zewnątrz. To samo będzie dotyczyło krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8, a także innych usług świadczonych przez Miasto Wejherowo np. przejazdów autobusami miejskiej komunikacji. Myślę, że będzie to nowy i bardzo nowoczesny element funkcjonowania miasta, specjalnie dedykowany dla mieszkańców – podkreśla zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz dodając, że Kartę będzie można pobrać w Urzędzie Miejskim lub w wyznaczonych punktach na terenie miasta. A wnioski o wydanie Karty będzie można składać zarówno elektronicznie, jak również na papierze.
Jesienią tego roku zostanie uruchomiona procedura składania wniosków, które będzie można wypełnić w formie elektronicznej oraz w formie papierowej.
Żeby uzyskać Kartę trzeba będzie wykazać, że jest się mieszkańcem Wejherowa i tutaj płaci się podatki. Dlatego zasadniczym na to dowodem jest deklaracja podatkowa PIT, gdzie wskazany jest adres zamieszkania w Wejherowie. O Kartę dla dzieci niepełnoletnich będzie mógł wystąpić rodzic posiadający uprawnienie do KM.
– Zachęcam wszystkie podmioty prywatne działające na terenie Wejherowa i tych wszystkich, którzy świadczą różnego rodzaju usługi, bądź prowadzą sklepy, bary, restauracje i kawiarnie, aby do tego się włączyli. Od 13 lipca br. na stronie miasta www.wejherowo.pl znajdzie się specjalny formularz umożliwiający podmiotom zgłoszenie przytępienia do Karty Mieszkańca, do czego bardzo serdecznie zachęcam – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz.
Korzyści wynikające z wprowadzenia Karty Mieszkańca będą dotyczyły także przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Poprzez przyłączenie się do Karty Mieszkańca przedsiębiorca nie tylko będzie mógł reklamować swoją działalność, ale także będzie mógł wprowadzać różnego rodzaje udogodnienia dla swoich klientów takie jak: rabaty, zniżki, promocje.

Podmioty zainteresowane przystąpieniem do Karty Mieszkańca serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza i przesłanie go na adres:
turystyka@wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.