Modernizacja roku

Wejherowo otrzymało Nagrodę Europejskiego Instytutu Prawa Budowlanego za rewitalizację przestrzeni śródmieścia wokół budynku Wejherowskiego Centrum Kultury wraz z jego modernizacją. Prezydent Krzysztof Hildebrandt razem z zastępcą Bogdanem Tokłowiczem i sekretarzem miasta Bogusławem Suwarą odebrał nagrodę podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.


W XVII Edycji Konkursu „Modernizacja Roku”, który promuje inicjatywy i dokonania dotyczące modernizacji i remontów obiektów, oceniano 800 inwestycji z całego kraju, do finału zakwalifikowano około 70. Tytuł „Modernizacja Roku 2012” wręczono w 13. kategoriach. Rewitalizacja przestrzeni Śródmieścia  wokół  Wejherowskiego Centrum Kultury  otrzymała nagrodę Fundacji Wszechnicy Budowlanej.
W gronie nominowanych w kategorii „obiekty edukacyjne” znalazł się także Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.
Jak powiedział podczas ceremonii wręczania nagród Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w tym konkursie najważniejsza jest sama idea – by ratować to, co było okazałe i piękne.

– Podziwiam efekty prac, które zostały wyłonione z kilkuset inwestycji z całej Polski – mówił O. Dziekoński. – Tworzą Państwo obraz Polski, jaką pragnęlibyśmy powszechnie oglądać i w jakiej chcielibyśmy żyć.
Jest to kolejna nagroda dla miasta w tym konkursie. Wcześniej nagradzano władze Wejherowa za modernizację zabytkowego Ratusza oraz kompleksowy remont i renowację Kalwarii. Wejherowo zostało także nagrodzone za modernizację budynku Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca 195, oraz siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ub. roku Wejherowo otrzymało główną nagrodę za Rewitalizację Parku Miejskiego.
Wszystko to jest powodem do dumy dla mieszkańców i władz Wejherowa.
– Miasto wzbogaciło się o nowoczesny obiekt kulturalny o wysokich standardach technicznych. Centrum Kultury prezentuje bogatą i wszechstronną ofertę dla mieszkańców miasta i powiatu – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Tym bardziej cieszy ta nagroda przyznana w ogólnopolskim konkursie. Świadczy to o tym, że inwestycje w Wejherowie zostają docenianie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.