Teraz się pomęczymy potem będzie lepiej

Inwestycje drogowe zawsze niosą z sobą komunikacyjne perturbacje i utrudnienia. Tak jest również w Wejherowie, gdzie w budowie lub remoncie jest tego lata kilka ulic. 2 września zamknięto przebudowywane skrzyżowanie ulic: Sienkiewicza, 10 Lutego i św. Jana. To powoduje konieczne objazdy, ale za to potem przejazd przez to skrzyżowanie będzie wygodniejszy.

Odbiór nowej nawierzchni i chodnika na ulicy K. S. Panek miał miejsce w drugiej połowie sierpnia.
Odbiór nowej nawierzchni i chodnika na ulicy K. S. Panek miał miejsce w drugiej połowie sierpnia.

Niektóre inwestycje drogowe już dobiegły końca. Nowej nawierzchni doczekała się ul. sióstr Kazimiery i Stanisławy Panek w Wejherowie z fragmentem ul. Obrońców Helu. To przedsięwzięcie nie tylko poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców, ale również ułatwi dojazd do Centrum Handlowego „Jantar” oraz do ulicy Chopina prowadzącej do szpitala.
To ważne tym bardziej, że w godzinach nasilonego ruchu skrzyżowanie ul. Partyzantów i Chopina korkuje się. Na ulicy sióstr Panek wybudowano chodnik (po stronie domów jednorodzinnych) oraz położono nawierzchnię bitumiczną na odcinku ok. 190 metrów dwukierunkowej ulicy.
Prace te wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS, a ich koszt wyniósł ok. 240 tys. zł.
Prace drogowe trwają też na ulicach: Morskiej, Śmiechowskiej, Kotłowskiego, Sobieskiego (koło ZUS)  oraz na wspomnianym skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, 10 Lutego i św. Jana w centrum miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.