Proekologiczne Wejherowo

Zakończenie konkursu „Odkorkuj Miasto”

Zakończył się konkurs „Odkorkuj miasto – ekologiczna komunikacja”, do którego wejherowskie dzieci zaprosił prezydent Krzysztof Hildebrandt. Laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia w postaci akcesoriów rowerowych i albumów o Wejherowie.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

W kategorii klas I-III szkół podstawowych nagrody równorzędne odebrali Dobrawa Borcowska (SP 9), Bartosz Gąsiewicz (SP 6) i Dariusz Hałuszczak (SP 6). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jakub Ciskowski (SP 6), Mateusz Gaweł (SP 6), Weronika Kahs (SP 11), Kaja Kozłowska (SP 6), Julia Lis (SP 11), Karolina Plichta (SP 11) i Anna Willma (SP 6).
W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych wyróżnienie otrzymał Tomasz Kiel z SP 6. Nagrody w konkursie fotograficznym trafiły do: Izabeli Mingi, Władysława Kruglińskiego i Wiesława Szornaka.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w ratuszu. Prezydent miasta wspólnie z zastępcą prezydenta Beatą Rutkiewicz, wyraził zadowolenie, że dzieci chętnie wzięły udział w konkursie.Miał on na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z wybudowanego niedawno węzła integracyjnego z parkingiem przy dworcu głównym PKP w Wejherowie. Węzeł został wybudowany z myślą o ekologii, aby mieszkańcy przyjeżdżając samochodami, rowerami przed dworzec kolejowy, mogli skorzystać z pociągów SKM lub autobusów.
– Konkurs wiązał się z działaniami informacyjno-promocyjnymi, jakie podjęło miasto na rzecz popularyzacji transportu zbiorowego i niezmotoryzowanego, w związku z przekazaniem do użytku publicznego projektu pn. „Budowa węzła integracyjnego Wejherowo Kwiatowa wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – powiedziała zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz. – Konkurs zachęcał do korzystania z nowego parkingu zlokalizowanego przy stacji SKM i ścieżek rowerowych. Dzieci dobrze odczytały tę intencję, proponując w swoich pracach komunikację ekologiczną, czyli jazdę na rowerach, hulajnogach czy chodzenie pieszo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.