Powiatowy Zespół Szkół w Redzie zdobywcą „Róży Ekologii” 2021

PZS w Redzie został nagrodzony za pracę na rzecz szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska w ramach projektu „Lider Lokalnej Ekologii”, realizowanego we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”

 

Nagroda stanowi zaszczytne wyróżnienie oraz jest podsumowaniem działań proekologicznych realizowanych od wielu lat z zaangażowaniem przez społeczność szkolną.
– Serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że te nawyki dotyczące ochrony środowiska i ekologii są kształtowane od najmłodszych lat, że nie tylko dzieci, ale również młodzież dbają o środowisko. Wszystkie te działania są niezwykle ważne, ponieważ przekładają się na jakość naszego środowiska naturalnego – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Koordynatorem projektu jest pani Beata Bogalecka, która wraz z pozostałymi nauczycielami każdego roku organizowała m.in.: zbiórki nakrętek, makulatury i elektroodpadów, spotkania ze specjalistami, warsztaty oraz pogadanki na temat ochrony środowiska.
– Uczniowie bardzo chętnie angażowali się we wszystkie działania proekologiczne. Z ogromną determinacją włączali się w zbiórki nakrętek czy elektrośmieci oraz akcje podnoszące świadomość ekologiczną – podkreśla dyrektor PZS w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz.

„Różę Ekologii”, zwaną też „Oskarem Ekologii”, można otrzymać raz na 5 lat jako specjalne wyróżnienie za całokształt działań w obszarze edukacji ekologicznej i polityki zrównoważonego rozwoju wpisanej w codzienne działania placówki oświatowej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.