Dla każdego coś ciekawego

Lato w Wejherowie jest pełne atrakcji

Tegoroczna wakacyjna oferta dla mieszkańców Wejherowa i turystów, pomimo wciąż panującej pandemii koronawirusa, jest różnorodna i ciekawa. Władze miasta zapraszają m.in. na darmowe wycieczki z przewodnikiem, koncerty letnie, plenerowe seanse filmowe, zajęcia jogi w parku oraz do letniej biblioteki w parku. Dla najmłodszych mieszkańców Wejherowa przygotowano warsztaty artystyczne, rozgrywki sportowe i zabawy.

 

Na początku wakacji odbyło się wydarzenie pn. Kolor Fest - Dzień Kolorów. Fot. Leszek Spigarski Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa
Na początku wakacji odbyło się wydarzenie pn. Kolor Fest – Dzień Kolorów. Fot. Leszek Spigarski
Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

– Tradycyjnie wejherowskie instytucje przygotowały ofertę spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Wejherowa i turystów. Zapraszamy także na koncerty letnie do parku i projekcje filmów do Kina pod Gwiazdami. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie – informuje prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Wycieczki z przewodnikiem
Szlak głównych atrakcji miasta wraz z Kalwarią Wejherowską można zwiedzić bezpłatnie z przewodnikiem od 1 lipca do 22 sierpnia. Zwiedzanie rozpoczyna się codziennie o godz. 11.00 przy pomniku Jakuba Wejhera.
Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane są pod nr tel. 58 677 70 58.
Możliwe jest również zwiedzanie ratusza, gdzie na turystów czeka m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna Sala Historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. Ratusz dostępny jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11.00-15.00.

Atrakcyjny park
Atrakyjnym miejscem dla mieszkańców i wakacyjnych gości jest Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego, założony w XVIII w. Stare drzewa, zbiorniki wodne oraz rozległe trawniki przypominają o historii tego miejsca, która związana jest z Pałacem Przebendowskich i Keyserlingków, obecnie siedzibą Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
Oprócz cieszących oko zielonych alejek znajdziemy tu także stawy, po których można pływać łódką i rowerami wodnymi. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają trasy nordic walking, szlak pieszy PTTK, ścieżka edukacyjna oraz ścieżka zdrowia z urządzeniami fitness. W parku można zobaczyć ptaki – bieliki i żurawie koroniaste, przebywające w wolierach. Prawdziwą atrakcją dla dzieci jest plac zabaw. Wieczorami można podziwiać pięknie podświetlaną fontannę.

Plenerowe kino
W amfiteatrze w parku funkcjonuje, jak co roku, Wejherowskie Kino pod Gwiazdami. Plenerowe emisje filmów odbywają się w czwartki o godz. 21.30.
Jeszcze dzisiaj, 8 lipca można obejrzeć film „Palm Spring”. Podczas kolejnych seansów zaplanowano: 15 lipca – „Sokół z masłem orzechowym”, 22 lipca – „Biuro detektywistyczne: Pierwsza tajemnica”, 29 lipca – „Włoskie wakacje”, 5 sierpnia – „Urwis”, 12 sierpnia – „Żegnajcie głupcy”, 19 sierpnia – „(Nie)znajomi”.

Letnie koncerty
W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 17.00 prezydent Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają do Parku Miejskiego na darmowe koncerty w ramach cyklu „Lato z Filharmonią Kaszubską”. Koncerty odbywają się na dolnym tarasie, na małej scenie. 4 lipca zagrał tam kwartet Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, a w najbliższą niedzielę 11 lipca wystąpi Mike Rif & Cubania. 18 lipca zagra Cheapp Tabacco, 25 lipca – Andrzej Marczyński, 1 sierpnia – Paweł Nowak KLEZMORET, 8 sierpnia – Pinky Loops, 15 sierpnia na rynku odbędzie się Potańcówka Miejska, 22 sierpnia – The Missing Part, 29 sierpnia – Bakteriusz i Próchniak – Teatr Komedii Valldall.

Joga w Parku
W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 9.30 odbywa się Joga w Parku, czyli cykl otwartych spotkań z jogą na świeżym powietrzu w wejherowskim parku.

Letnia Biblioteka
Tradycyjnie podczas wakacji, pasjonaci czytania na świeżym powietrzu będą mogli skorzystać z plenerowego punktu bibliotecznego na tarasie Pałacu. Letni punkt biblioteczny otwarty będzie w poniedziałki i środy w godz. 12.00-18.00 oraz we wtorki w godz. 12.00-16.00. W ramach Letniej Biblioteki w każdą środę lipca o godz. 17.00 odbywać się będą spotkania autorskie (szczegóły na str. 8). W sierpniowe czwartkowe popołudnia odbędą się wykłady na temat ziołolecznictwa oraz spacery z zielarzem-fitoterapeutą.

Potańcówka!
15 sierpnia o godz. 15.00 na placu J. Wejhera odbędzie się Potańcówka Miejska, w której do tańca będzie przygrywać warszawska kapela akustyczna „CzessBand”. W trakcie zabawy odbędą się warsztaty florystyczne i swingowe.
Dla najmłodszych
Od początku wakacji w Wejherowskim Centrum Kultury trwają zajęcia artystyczne dla dzieci oraz warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych pn. „Klimat boho w Twoim domu”.
Tak jak już informowaliśmy w „Pulsie”, zajęcia dla najmłodszych prowadzi też Miejska Biblioteka Publiczna.
Na boisku Jamajka rozgrywane są mecze piłkarskie najmłodszych drużyn w ramach akcji „Lato z piłką 2021”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.