Gdzie Licho nie może…

Gra mobilna podobała się uczestnikom

Przybliżyć ludowe zwyczaje, a także opowiedzieć o postaciach ze słowiańskiej mitologii i dawnych wierzeniach miała mobilna gra miejska „Gdzie Licho nie może, tam Ciebie pośle”, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie oraz Wejherowskie Centrum Kultury,

 

Ta wyjątkowa atrakcja towarzyszyła obchodom Nocy Kupały. Co roku mieszkańcy Wejherowa spotykali się w parku podczas wydarzenia towarzyszącego wejherowskiej Rekonstrukcji Historycznej. Ze względu na pandemiczne obostrzenia, w tym roku takie wydarzenie nie było możliwe.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego oraz Filharmonia Kaszubskia zorganizowały innego rodzaju atrakcję – mobilną grę miejską przybliżającą dawne zwyczaje, wierzenia i postaci z mitologii słowiańskiej. Koncepcja rozgrywki stworzona została przez Good Books, Good Games i SłowiańsKości.
W grze można było wziąć udział przez cały tydzień, ale 23 czerwca odbyła się rozgrywka główna, podczas której można było zdobyć atrakcyjne książkowe upominki. Na uczestników czekały też spotkania z postaciami z dawnych słowiańskich legend i podań, a także inne niespodzianki.
Przed pałacem Przebendowskich, gdzie miał miejsce start gry, stawiło się jedenaście drużyn, które za pomocą telefonów komórkowych, wybrały się w pełen przygód, łamigłówek i zagadek świat.
– Niezwykle cieszy nas duże zainteresowanie przygotowaną przez nas grą. Wierzymy, że gra pozwoli uczestnikom dowiedzieć się trochę więcej o dawnych zwyczajach związanych z najkrótszą nocą w roku, ale i zachęci do sięgnięcia po literaturę z nią związaną – twierdzi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
– To bardzo ciekawa forma spędzania czasu. Pozwala łączyć popularne wśród dzieci i młodzieży gry na telefonie komórkowym z podchodami, w które grywaliśmy w dziecięcych czasach. Cieszę się, że możemy dowiedzieć się czegoś interesującego o wierzeniach naszych przodków – mówi Marzena Kwiatkowska, uczestniczka głównej rozrywki mobilnej gry miejskiej.

„Gdzie Licho nie może tam Ciebie pośle” to nie jedyna mobilna gra miejska dostępna w Parku Majkowskiego. Zespoły obu instytucji stworzyły wcześniej choćby „Wsłuchaj się w Park” – grę dostarczającą licznych ciekawostek z historii parku oraz opowieści na temat otaczającej graczy przyrody. Chętni mogą się z nią cały czas zmierzyć, a biblioteka we współpracy z centrum kultury już pracują nad kolejnym wyzwaniem dla miłośników tej formy rozrywki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.