Bal Fatalle

Premiera w Filharmonii Kaszubskiej

W czerwcu na scenie Filharmonii Kaszubskiej zaprezentowano „Bal Fatalle” – spektakl taneczny w reżyserii i choreografii Moniki Leśko-Mikołajczyk, w wykonaniu Teatru Ruchu Mo-sHe, działającego w Wejherowskim Centrum Kultury. Barwne i dynamiczne widowisko bardzo podobało się widzom.

 

Kolorowe kostiumy, maskardowe maski, ciekawa scenografia, wyraziste postaci, dynamiczna i porywająca muzyka, no i niesamowity taniec – to wszystko przenosi widza w niezwykły świat, pełen emocji. Po szalonej zabawie, która chwilami wymyka się spod kontroli, przychodzi przebudzenie i refleksja.
Scenografię i kostiumy do spektaklu zaprojektowała Joanna Maciejewska. Kostiumy zostały wykonane przez Bożenę Kulas i Ewę Badziong z pracowni krawieckiej Teatru Miejskiego w Gdyni. Reżyserią światła zajął się Jacek Rogalewski, a wizualizacje przygotował Filip Borkowski.
Na scenie wystąpili utalentowani, znakomici tancerze Teatru Ruchu Mo-sHe.

 

Jeszcze w lipcu w Filharmnii Kaszubskiej w Wejherowie wystapią interesujące zespoły i soliści. 22 lipca na scenie zagra i zaśpiewa folkowy zespół Chwila Nieuwagi, natomiast 26 lipca zaplanowano Tribute to Maria Koterbska – hołd i wspomnienie Polskiej Królowej Swingu na Ladies’ Jazz Festival 2021. Szczegóły na wck.org.pl
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.