Urodziny Gminnej Orkiestry Dętej

Grają w Łęczycach od 20 lat

Uroczysta msza św., parada orkiestr oraz jubileuszowy koncert – tak świętowano w niedzielę w Bożympolu XX-lecie Gminnej Orkiestry Dętej Łęczyce. Około 30 muzyków i ich kapelmistrz Zygmunt Labuda odbierało zasłużone gratulacje, podziękowania i brawa publiczności.

 

Po uroczystej mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wlk. nastąpił przemarsz orkiestr.
Po uroczystej mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wlk. nastąpił przemarsz orkiestr.

Najpierw z inicjatywy obecnego kapelmistrza Zygmunta Labudy oraz Pawła Schimmelpfenninga w Strzebielinie powstała kilkunastuosobowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Strzebielino. W 2001 roku przekształcono ją w obecny gminny zespół. Pierwszy publiczny występ orkiestry miał miejsce podczas uroczystości Bożego Ciała w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie. Orkiestra do dzisiaj uświetnia gminne i parafialne uroczystości, koncertuje na imprezach kulturalnych w gminie Łęczyce, w całym regionie i nie tylko.
Zespół liczy ok. 30 członków, którzy pod dyrekcją Zygmunta Labudy grają utwory marszowe, patriotyczne, religijne, kaszubskie, a także przeboje muzyki rozrywkowej.
Podczas obchodów XX-lecia orkiestry w minioną niedziele 4 lipca w Bożympolu Wielkim, kapelmistrz i członkowie zespołu odbierali podziękowania i gratulacje. Za uświetnianie wydarzeń na terenie gminy dziękował zwłaszcza wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, przekazując orkiestrze w prezencie nowy instrument, a dokładnie trąbkę.
Gratulacje i słowa uznania przekazali też kapelmistrzowie zaprzyjaźnionych orkiestr, które wzięły udział w uroczystości. Do Bożegopola przybyły i podczas jubileuszu zagrały orkiestry dęte z Gniewina, Szemuda, Przodkowa i Sławoszyna.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.