Niepełnosprawni artyści

„Free Art” po raz jedenasty

W ogrodzie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie po raz jedenasty zorganizowano festyn „Free Art”, będący pokazem działań artystycznych osób niepełnosprawnych. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowały ośrodki z powiatu wejherowskiego.

 

Tańce, gry i zabawy oraz wspaniała, rodzinna atmosfera – tak w skrócie można opisać kolejną edycję festynu „Free Art”. Podczas festynu ogłoszono m.in. wyniki konkursów organizowanych przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. W imprezie wzięły udział m.in. fundacje, stowarzyszenia, domy pomocy społecznej oraz warsztaty terapii zajęciowej skupiające dzieci, młodzież i osoby dorosłe z rożnymi niepełnosprawnościami.
– Cieszę się, że wydarzenie z każdym rokiem ma coraz większe wsparcie od władz samorządowych i instytucji kulturalnych – powiedziała Izabela Mazurkiewicz, kierownik warsztatów terapii zajęciowej w Wejherowie oraz organizator festynu. – Celem spotkania jest nie tylko integracja osób niepełnosprawnych z naszego regionu i pokaz ich umiejętności. „Free Art” organizowany jest również dla przyjaciół, wspierających nasze działania.
Organizatorem była Fundacja Zdrowia ESCO, a wśród gości był m.in. wicestarosta wejherowski Jacek Thiel oraz Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.