Magia w Luzinie

Wyjątkowa Noc Świętojańska

Tłumy ludzi odwiedziły 23 czerwca park im. Prof. Gerarda Labudy w Luzinie, a wszystko to za sprawą Magii Nocy Świętojańskiej – imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury pod patronatem Wójta Gminy Luzino. Barwne występy, warsztaty, zabawy dla najmłodszych i punkt kulminacyjny wydarzenia, czyli spektakl „Pod lśniącym księżycem” zachwyciły uczestników.

 

Więcej  zdjęć L. Spigarskiego na:   facebook.com/PulsWejherowa
Więcej zdjęć L. Spigarskiego na: facebook.com/PulsWejherowa

Świętowanie rozpoczęło się od występu Zakręconych Meluzyn, czyli tancerek Teatru Tańca GOK Luzino, Teatru Tańca Pro GOK, Teatru Tańca „Sarasvati” oraz Creative Dance.
Liczni goście korzystali z różnych atrakcji, takich jak warsztaty ceramiczne, plecenie wianków lub malowanie na płótnie. Dzieci korzystały z oferty Grupy Rekonstrukcyjnej Pułk Czarnieckiego, uczestnicząc w bitwie na piankowe szable lub rzucając nożami do tarczy. Wróżki Jeziornice z Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie czytały baśnie i przybliżały zwyczaje wigilii św. Jana na Kaszubach. Nie zabrakło warsztatów z makramy, klimatycznej muzyki czy plecenia z wikliny. Odbył się również efektowny spektakl Teatru Zymk.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia był spektakl „Pod lśniącym księżycem”, inspirowany „Snem Nocy Letniej” W. Szekspira w reżyserii i choreografii Sangmo Borysiewicz. Spektakl baletowy osnuty był wokół mitologicznych wątków z literatury i uzupełniony o elementy tradycji słowiańskich i kaszubskich. W spektakularnym show wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym tancerki Teatru Tańca GOK Luzino, Teatru Tańca Pro GOK oraz Teatru Tańca „Sarsavati”. Brawom nie było końca. Impreza zakończyła się efektownym pokazem tańca z ogniem.
Partnerami Magii Nocy Świętojańskiej na Kaszubach byli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Teatr Zymk, Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Roppla w Luzinie, 70. Luzińska Wodna Drużyna Harcerska, Koło Gospodyń Wiejskich „Sami Swoi” Kochanowo, Rada Chórów Kaszubskich i Pułk Czarneckiego. Bardzo pomogli też sponsorzy, czyli firmy i instytucje z gminy Luzino. Wśród patronów medialnych znalazł się „Puls Wejherowa”. GOK w Luzinie dziękuje wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację wydarzenia.
Magia Nocy Świętojańskiej na Kaszubach była jednocześnie inauguracją sezonu letniego, na który GOK w Luzinie przygotował wiele atrakcji, m.in. koncerty i seanse filmowe w parku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.