Rozbudowa drogi powiatowej Kochanowo – Gościcino

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do miejscowości Kochanowo. Na to zadanie powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,5 mln zł.

 

Prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej Kochanowo – Gościcino zakończyć się mają do końca wakacji.
– W ramach zadania przeprowadzona zostanie rozbudowa drogi na około 2,5 km odcinku. Zakres prac jest bardzo szeroki. Przewiduje budowę chodnika, o który wnioskowali mieszkańcy, wykonanie dwóch zatok autobusowych, wzmocnienie oraz poszerzenie jezdni do szerokości 6,5 m oraz wylanie nowej nawierzchni – mówi Wicestarosta Jacek Thiel. – Ponadto w Gościcinie wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa, która w całości zostanie sfinansowana przez Pewik.
Prace remontowe obejmą także wykonanie rowów przydrożnych, budowę zbiornika retencyjno-chłonno-przepływowego, remont lub przebudowę zjazdów oraz odwodnienie powierzchniowe.
Planowany koszt inwestycji to 3 mln zł, z czego 50% stanowi rządowe dofinansowanie. Pozostała część pokryta zostanie z budżetu Powiatu Wejherowskiego oraz budżetu Gminy Wejherowo i Gminy Luzino.
– Przy każdej większej inwestycji staramy się o pozyskanie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, bo dzięki temu zaoszczędzone środki budżetowe możemy przeznaczyć na inne zadania inwestycyjne – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

 

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Powiat Wejherowski otrzymał dofinansowanie na kilka ważnych zadań drogowych, w tym m.in. 3 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na dalszą przebudowę ulicy Przemysłowej w Wejherowie, z Funduszy Inwestycji Lokalnych 1 mln zł na budowę dwóch rond w miejscowości Kamień i Koleczkowo oraz 1 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej pomiędzy wsiami Rybno i Rybska Karczma na terenie gminy Gniewino. Ponadto środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,5 mln zł wesprą remont 6 km powiatowych dróg w Gminie Łęczyce.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.