Udany festyn sobótkowy na Osiedlu Fenikowskiego

Wielu mieszkańców zgromadził festyn sobótkowy zorganizowany w sobotnie popołudnie na osiedlu Fenikowskiego.

 

Grupa najaktywniejszych społecznie mieszkańców osiedla, tzw. grupa inicjatywna, systematycznie organizuje zajęcia sportowe, ogniska i grille. Jak podkreśla radny Wejherowa Mariusz Łupina, jeden z organizatorów festynu, takie spotkania są doskonałą okazją do integracji mieszkańców oraz porozmawiania o sprawach osiedla.
Mieszkańców osiedla na terenie rekreacyjnym odwiedził m.in. zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, życząc wszystkim udanej zabawy.
Osiedle Fenikowskiego, chociaż jedno z najmłodszych w mieście, jest jednocześnie jednym z najaktywniejszych w Wejherowie. W sąsiedztwie osiedla znajduje się Jakubowa Polana – miejsce spotkań dla mieszkańców z wiatą piknikową, sceną, siłownią na świeżym powietrzu, ławkami, placem zabaw, boiskiem i parkiem linowym. To miejsce powstało w znacznej mierze w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki zaangażowaniu społeczników i wsparciu władz miasta. Trzeba podkreślić, że wielu mieszkańców osiedla poświęcając swój wolny czas, dba o estetykę, bezpieczeństwo i porządek tego miejsca.
Podczas festynu najmłodsi mogli pojeździć na koniu czy pomalować buzię. Na wszystkich czekał poczęstunek oraz ognisko, na którym pieczono kiełbaski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.