Spotkania, gra mobilna i wakacyjne warsztaty

Rozmowy o książkach

9 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się spotkanie międzypokoleniowe, w którym młodzież rozmawiała z seniorami o książkach. Było to jedno z wydarzeń w ramach projektu #czytamwbibliotece.
Seniorzy dzielili się wspomnieniami związanymi z najbliższymi ich sercu lekturami, które na przestrzeni lat wypożyczali z biblioteki. Doświadczenia związane z książkami i biblioteką młodzież umieści w mobilnej grze.
Projekt ten początkowo odbywał się w wersji zdalnej. Na początku zrealizowano warsztaty projektowania gry mobilnej, następnie fotografii smartfonem, czyli smartgrafii. Ostatnie z zajęć fotograficznych mogły już odbywać się stacjonarnie w Bibliotece. Wszystko związane jest z 75-leciem biblioteki, które obchodzimy w tym roku.
– Celem projektu jest przygotowanie mobilnej gry miejskiej dotyczącej biblioteki, książek i czytelnictwa – informuje Krzysztof Powałka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
Projekt #czytamwbibliotece dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Premiera gry mobilnej

W miniony poniedziałek odbyła się premiera kolejnej Smart_lektury przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Będzie to gra „The Rose`s Adventure” na podstawie „Małego księcia”.
Zanim młodzież wzięła udział w premierowej rozgrywce na ulicach miasta, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz wręczył podziękowania uczestnikom projektu.

Zwyczaje Nocy Świętojańskiej

Główna rozgrywka innej mobilnej gry miejskiej „Gdzie licho nie może…” odbyła się wczoraj późnym popołudniem. Grę przygotowała Miejska Biblioteka m.in. z myślą o tych, którzy chcieliby dowiedzieć się trochę więcej o dawnych zwyczajach, związanych z najkrótszą nocą w roku.
Podczas głównej rozgrywki na uczestników czekały dodatkowe atrakcje i upominki, ale co ważne: gra będzie dostępna do 27 czerwca br.
Aby dołączyć do gry należy pobrać bezpłatną aplikację Action Track i zeskanować kod QR dostępny na plakatach przed wejściem do Parku oraz na stronie: https://biblioteka.wejherowo.pl/

Spotkanie z autorką

29 czerwca (we wtorek) o godz. 17.00 w Bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Iwoną Bogusz – autorką powieści kryminalnej „Aptekarz”, której akcja rozgrywa się w Wejherowie. Iwona Bogusz urodziła się w Wejherowie i tutaj uczęszczała do szkoły podstawowej oraz do liceum ogólnokształcącego. Po ukończeniu biologii na uniwersytecie Gdańskim, pracowała na Akademii Medycznej w Gdańsku. Była również nauczycielką biologii w Szkole Podstawowej nr 4 w Wejherowie.
Później zawodowo zajęła się kryminalistyką, szczególnie biologią kryminalistyczną, w której to dziedzinie rozwija się także naukowo.

 

Lato z wyobraźnią

28 czerwca ruszają wakacje w bibliotece pod hasłem „Lato z wyobraźnią”. Zajęcia będą miały formę codziennych dwugodzinnych warsztatów. Zapisy na warsztaty prowadzi Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Kaszubskiej 14.
I tydzień: 28.06-2.07 – Warsztaty cyrkowe dla dzieci w wieku 6 -13 lat
II tydzień: 5-10. 07 – Warsztaty rozmaitości dla dzieci w wieku 7 – 12 lat (w programie m.in. wyrób mydełek oraz dzieł z wykorzystaniem odpadków i śmieci, warsztaty teatralne, zabawy metodą dramy, elementy pantomimy, malowanie toreb i koszulek). Zajęcia będą poprowadzone z elementami języka angielskiego.
III tydzień: 12 -16.07 – Warsztaty projektowania gry mobilnej – dla dzieci w wieku 11-15 lat
Latem w bibliotece zaplanowano również wydarzenia o charakterze otwartym, np. wtorki z planszówkami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.