Dotacje na zabytki

Miasto przekaże dotację w wysokości 226 tys. zł na sfinansowanie prac remontowo-konserwatorskich w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Hallera 19.

 

W kamienicy przy ul. Hallera 19 wykonane zostaną kompleksowe prace, w tym m.in. izolacja budynku, remont elewacji i dachu. Prace te są niezbędne dla utrzymania budynku w należytym stanie technicznym. W połączeniu z innymi pracami zaplanowanymi przez Wspólnotę Mieszkaniową (remont klatki schodowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku), przyczynią się do podkreślenia walorów historycznej zabudowy ul. Hallera.
Kamienice, obiekty sakralne i użyteczności publicznej dzięki miejskim dotacjom nie tylko systematycznie odzyskują dawny blask, ale poprawia się ich stan techniczny. Dotychczas miasto wsparło ponad 70 wejherowskich obiektów zabytkowych, na co przekazało kwotę ponad 5,6 mln zł. Zostały pozyskane również dotacje unijne.
– Dbałość o zabytki to ważny kierunek naszych działań – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jednym z działań jest również wsparcie finansowe prac remontowych, konserwatorskich i restauratorskich zabytkowych obiektów, których miasto nie jest właścicielem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.