Nominacje dla dyrektorów

Dobrze kierują powiatowymi szkołami

Zarząd Powiatu Wejherowskiego podjął decyzję o powierzeniu obowiązków pięciu dyrektorom placówek oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Powiat Wejherowski. Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosków Starosty Wejherowskiego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty akty powołań odebrali dyrektorzy z Rumi, Redy i Wejherowa.

 

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Wicestarosta Jacek Thiel wręczyli nominacje na stanowiska dyrektorów szkół.
– Serdecznie gratuluję i dziękuję za trud włożony w realizację założonych celów zawodowych. Wszyscy Państwo wykazaliście się ogromnym zaangażowaniem i kompetencjami przy prowadzeniu wszystkich zajęć programowych w okresie pandemii oraz realizacją dużego programu unijnego rozbudowy szkół. Życzę dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z podjętych zamierzeń oraz zadowolenia z pracy – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Warto przypomnieć, że była to pierwsza kadencja nominowanych dyrektorów. W czasie jej trwania w pięciu powiatowych szkołach realizowane były dwa duże projekty unijne dotyczące wsparcia szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wejherowskiego.
Ponadto oddano kompleks 10 pracowni zawodowych w nowym budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. Dzięki inwestycji szkoła zyskała nowe pracownie dla branż kreatywnych oraz pracownie do nauczania języków obcych i przedmiotów ogólnokształcących. W tym czasie rozbudowano i przebudowano także Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi, w skład którego wchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich. W ramach zadania placówka wzbogaciła się m.in. o laboratorium fizyczno-chemiczne oraz nowoczesną bibliotekę, w której znalazło się miejsce na cały księgozbiór oraz multimedialną czytelnię.

Akty przedłużenia powierzenia odebrali:
Lucyna Penkowska – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, Halina Filińska – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi, Dorota Nowicka-Klimowicz – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, Wojciech Rogocki – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie oraz Beata Graczyk-Zając – dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.