Mł. insp. Ireneusz Szmurło

Nowy komendant wejherowskiej Policji

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński 1 czerwca br. powołał nowego komendanta w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Został nim mł. insp. Ireneusz Szmurło, który wcześniej był zastępcą komendanta powiatowej Policji w Lęborku.

 

Z uwagi na obowiązujące nadal obostrzenia przeciwepidemiczne uroczystość odbyła się w wejherowskiej komendzie i w wąskim, służbowym gronie.
Podczas ceremonii wprowadzenia, nowy komendant wejherowskiego garnizonu – mł. insp. Ireneusz Szmurło przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu Policji o objęciu stanowiska komendanta KPP w Wejherowie.
Życzenia komendantowi złożyli również: starosta wejherowski Gabriela Lisius, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, (oboje na zdjęciach poniżej) ks. prałat Tadeusz Reszka oraz przewodniczący Związków Zawodowych Policji w Gdańsku nadkom. Józef Partyka.

Mł. insp. Ireneusz Szmurło pochodzi z Gdyni, ukończył Uniwersytet Gdański. Wcześniej był zatrudniony w Wydziale Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz pełnił funkcję specjalisty do spraw dzielnicowych.
Był także komendantem Komisariatu Policji w Rumi.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.