Obrazki i rzeźby z gliny

W Gimnazjum nr 1 odbywały się bezpłatne warsztaty ceramiczno-plastyczne, będące kontynuacją m.in. ubiegłorocznych zajęć. Ich organizatorem jest Wejherowskie Centrum Kultury.

Warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z techniką twórczej działalności manualnej prowadzone były w dwóch grupach wiekowych, osobno z plastyki i ceramiki. Zwieńczeniem zajęć była wystawa, podczas której zaprezentowano prace uczestników. Na wernisaż dzieci przyszły ze swoimi rodzicami lub opiekunami. Wszyscy podziwiali obrazki i rzeźby w gliny, a my poprosiliśmy o wypowiedź dwie artystki, siostry Julię i Emilię Adrian, którym na wystawie towarzyszyła mama.
– Brałam udział w warsztatach ceramicznych, zajęcia były bardzo ciekawe – powiedziała Julia. – W ciągu roku szkolnego również chodzę na zajęcia do WCK i tak bardzo to polubiłam, że chętnie zajmowałam się tym także w wakacje.
Emilia Adrian uczestniczyła w zajęciach plastycznych, podczas których namalowała piękne obrazki. Kolejne, bo w domu, zarówno w pokoju dziewczynek, jak i w kuchni na lodówce, jest już mnóstwo prac, które powstały na zajęciach w Wejherowskim Centrum Kultury.
– Bardzo lubię malować, nie trzeba mnie było namawiać na udział w warsztatach – stwierdziła Emilka.
Zajęcia prowadziły plastyczki, Aneta Fittkau i Monika Lademann.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.