Groźni pijani kierowcy

Kolejne zatrzymania

Nie pomagają prośby ani groźby, apele policji ani kary – nadal zbyt wielu kierowców decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu lub wręcz po pijanemu, stwarzając zagrożenie.

 

Pijany mężczyzna przyjechał busem do punktu wymazowego w Wejherowie. Żołnierz WOT pełniący tam służbę zauważył dziwną jazdę busa, a potem poczuł alkohol od kierowcy. Czujny żołnierz, którym okazał się Tomasz Mielewczyk z 43 Batalionu Saperów w Rozewiu, zabrał kierowcy kluczyki i wezwał policjantów. Kierowca miał ponad 3 promile, więc w kajdankach odjechał z patrolem.
Rozbity radiowóz policji to efekt kolizji na ul. Kotłowskiego w Wejherowie. Sprawca zdarzenia jadący golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu radiowozowi jadącemu na sygnale i wyjechał z drogi podporządkowanej. Kierowcy, który miał 0,2 promila, zatrzymano prawo jazdy.
Policjanci zatrzymali 40-latniego kierowcę, który kią spowodował kolizję na ul. Granicznej. Kierowca po zderzeniu wysadził z samochodu kobietę, dzieci i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a w dodatku miał ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i odpowiedzialność za inne wykroczenia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.