Rusza rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie

Powiat Wejherowski rusza z rozbudową kolejnej szkoły. Tym razem chodzi o PZS nr 1 w Wejherowie, w skład którego wchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego. Szkoła zyska nowe pomieszczenia dydaktyczne, sanitarne oraz windę. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą – firmą Concept Bau – Wroński Krzysztof, która opiewa na kwotę blisko 5 mln zł. Prace mają potrwać piętnaście miesięcy.

 

Powiat Wejherowski od kilku lat systematycznie rozbudowuje powiatowe placówki edukacyjno-wychowawcze, co przyczynia się do wzrostu poziomu nauczania. Tym razem przebudowany i rozbudowany zostanie Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu.
– I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego to najstarsza szkoła średnia na terenie powiatu wejherowskiego. Placówka ma bogate tradycje, bo w 2017 r. obchodziła jubileusz 160-lecia istnienia. Liceum może pochwalić się wysokim poziomem nauczania i osiągnięciami swoich absolwentów oraz tym, że rzetelnie przygotowuje swoich uczniów do kolejnych etapów kształcenia. Ponadto szkoła systematycznie poszerza ofertę edukacyjną o nowe kierunki kształcenia, dlatego każdego roku przybywa uczniów chcących kontynuować naukę w tej placówce – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W ramach planowanej modernizacji szkoła zyska sześć dodatkowych sal dydaktycznych, w których powstaną pracownie: matematyczna, informatyczna, biologiczna, fizyczna i językowa, a także laboratorium chemiczne. Ponadto powstaną dodatkowe pomieszczenia sanitarne oraz pomocnicze. Placówka zostanie także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ponieważ zostanie dobudowana winda.
– Szacunkowy koszt zadania to 4,8 mln zł, z czego 3 mln zł pokryje dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel. – Zadanie wpłynie przede wszystkim na podniesienie jakości i warunków kształcenia uczniów, bo w tej chwili szkoła musi korzystać z dodatkowych pomieszczeń w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.
W szkole przewidziano także prace dodatkowe. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, a placówka zyska nową elewację, co wpłynie korzystnie na ogólny wygląd szkoły.
– W tej chwili po prostu nie mieścimy się w szkole. Po rozbudowie zyskamy nowoczesne pracownie, o których od dawna marzyliśmy i które będą dodatkowym atutem szkoły – mówi dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Katarzyna Bojke.
Inwestycja ma zostać oddana do użytku 1 września 2022 r. Dzięki rozbudowie istniejąca powierzchnia użytkowa szkoły zostanie zwiększona o 790 m2.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.