Najpierw powstanie rondo

Wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy Staromłyńskiej

Urząd Miejski w Wejherowie przygotowuje się do realizacji kolejnej inwestycji drogowej. W latach 2021-2022 planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Staromłyńskiej z ulicami Wyczółkowskiego i Obrońców Wybrzeża. Będzie to pierwszy etap kompleksowej przebudowy ulicy Staromłyńskiej.

 

Przebudowa ul. Staromłyńskiej będzie realizowana etapami. Pierwszy etap – zaplanowany na lata 2021 i 2022 – będzie polegał na budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Staromłyńskiej z ulicami Wyczółkowskiego i Obrońców Wybrzeża (na zdjęciu poniżej).
– W obrębie budowanego ronda powstanie oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa, gazowa, kanalizacja sanitarna, ciepłownicza, elektroenergetyczna i teletechniczna – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Przewidywany koszt inwestycji to ok. 1 mln zł.
Już na przełomie maja i czerwca br. rozpoczną się prace związane z przebudową ciepłociągu na terenie inwestycji. Wykona je właściciel sieci, czyli OPEC w Gdyni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.