Woda w kranach będzie jeszcze lepsza

PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. modernizuje stację uzdatniania wody przy ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie, aby zapewnić mieszkańcom miasta wodę do spożycia o jak najwyższej jakości.
Rozpoczęte w tym roku prace polegają na kompleksowej rozbudowie i przebudowie stacji. Przebudowany zostanie budynek technologiczny poprzez dobudowanie ( w miejscu po wyburzonych innych obiektach) dwukomorowego zbiornika wody uzdatnionej i dwukomorowego zbiornika reakcji.

 

Istotnym elementem inwestycji jest zastosowanie nowej technologii uzdatniania wody, której wysoka efektywność została już potwierdzona na innych, wcześniej modernizowanych obiektach gdyńskiego PEWiK.
Nowa technologia umożliwi pracę stacji bez stałej obsługi, ale przy całodobowym monitorowaniu przez dyspozytora spółki. Nowa stacja uzdatniania zapewni mieszkańcom Wejherowa wodę o najwyższych parametrach jakościowych – zgodnych polskimi i unijnymi normami, a także Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ponieważ prace wykonywane są na terenie dotychczas funkcjonującej stacji, mogą wystąpić chwilowe zakłócenia w systemie dystrybucji wody.
Całkowity koszt to ok. 16 mln zł. Zadanie to finansowane jest ze środków własnych spółki PEWiK Gdynia, której współwłaścicielem również miasto Wejherowo.
Termin zakończenia inwestycji planowany jest na wiosnę 2014 r.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.