Metropolita Gdański po raz pierwszy wśród pielgrzymów na Kalwarii

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym

W wejherowskim Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w ostatni weekend odbył się Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, na który przybyli pielgrzymi z Oliwy (po raz 353), z Kościerzyny (po raz 347) oraz innych części Kaszub. Na Kalwarii Wejherowskiej gościł po raz pierwszy Metropolita Gdański ks. arcybiskup Tadeusz Wojda, który przewodniczył niedzielnej odpustowej sumie.

 

Na uroczystości nie zabrakło mieszkańców Wejherowa oraz powiatu wejherowskiego, a także samorządowców z miasta i powiatu. Starosta Gabriela Lisius tradycyjnie odnowiła akt zawierzenia Powiatu Wejherowskiego jego Patronce – Matce Bożej Wejherowskiej. Arcybiskup Tadeusz Wojda błogosławił miastu Wejherowo, a od wejherowskich Kaszubów otrzymał w prezencie tradycyjny kapelusz i róg do zażywania tabaki.
Kustosz Sanktuarium, o. Joel Kokott wyraził nadzieję, że wejherowskie wzgórza staną się ulubionym sanktuarium Metropolity.
Ojcowie Franciszkanie zapraszają wiernych na kolejne uroczystości odpustowe, tym razem dla uczczenia Trójcy Świętej. Odbędą się one za tydzień, w dniach 29-30 maja.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.