Sukcesy Blizy Wejherowo

Żeglarstwo sterowane radiem

Doskonały start żeglarzy RJK PZPOW „Bliza” Wejherowo, którzy na Jeziorze Dąbie w Centrum Żeglarstwa w Szczecinie startowali w ogólnopolskich regatach otwarcia sezonu żeglarskiego Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem.

W regatach Pucharu Polski F5-10, Andrzej Becker zajął 2 miejsce, a Kacper Konkol 3 miejsce. W regatach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w najbardziej popularnej klasie F-5-E, w kategorii seniorów, wygrał wielokrotny Mistrz Świata, Julian Damaszk. W kategorii juniorów triumfował Kacper Konkol, a drugie miejsce zajął Błażej Dąbrowski.
W kategorii młodzików, dwa pierwsze miejsca na podium zajęli bracia bliźniacy Błażej i Igor Pawłowicz. Sukcesy indywidualne zawodników przełożyły się na drużynowe zwycięstwo wejherowskiego Klubu.