Zapobiec wykluczeniu

Pomoc dla osób z autyzmem

Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa spotkał się z przedstawicielkami Fundacji „Autyzm – brand new brain” – Izabelą Mingą i Iwoną Ratenhov. Miasto Wejherowo dofinansowało realizację projektu „Socjalizacja – uzawodawianie osób w spektrum ASD i zagrożonych wykluczeniem społecznym”

 

Głównym celem fundacji jest propagowanie wiedzy na temat Autystycznego Spektrum Zaburzeń, wspieranie działań mających pomóc w usamodzielnianiu i uzawodawianiu osób, które mają problem w odnalezieniu się w rzeczywistości.
– Udział w projekcie „Socjalizacja – uzawodawianie osób w spektrum ASD i zagrożonych wykluczeniem społecznym”, da naszym podopiecznym szansę zobaczenia jak wygląda praca na wymarzonym stanowisku oraz skonfrontowania się z rzeczywistością – mówi Izabela Minga, prezes Fundacji „Autyzm – brand new brain”. – Poza uaktywnieniem osób autystycznych w lokalnej społeczności, chodzi również o przybliżenie społeczności tematyki ASD, pokazanie, że osoby, które nieco inaczej odbierają otaczający świat, mają wiele do zaoferowania. Zapraszamy zainteresowanych do współpracy.
Iwona Ratenhov z zarządu fundacji dodaje, że organizacja realizowała już projekt, skierowany na pomoc osobom z autyzmem.
– Jesienią ubiegłego roku, jako grupa nieformalna realizowaliśmy „Warsztaty ogólnousprawniające dla młodzieży z autystycznego spektrum zaburzeń połączonych z opieką wytchnieniową dla rodziców” – mówi Iwona Ratenhov. – Pomoc osobom dorosłym dotkniętym autyzmem jest bardzo potrzebna. W momencie uzyskania pełnoletności przez takie osoby, brakuje możliwości samorealizacji i uczestnictwa w życiu społecznym. Wspieranie działań w zakresie doradztwa zawodowego, tworzenia i poszukiwania miejsc pracy, promowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, to dla nas priorytet.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.