Ważne zmiany w budżecie

Sesja Rady Gminy Wejherowo

Podczas sesji 28 kwietnia br. Rada Gminy dokonała ważnych zmian i przesunięć budżetowych. Ponadto radni pochylili się m.in. nad przystąpieniem do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wschodniego obszaru miejscowości Zbychowo oraz fragmentu Gościcina „Przy granicy”.

 

Zmian w budżecie dokonano, aby zabezpieczyć środki na następujące zadania:
• 20 tys. dotacji dla wejherowskiego szpitala na zakup sprzętu diagnostycznego do pomiarów mechaniki oddychania, umożliwiającego ocenę zniszczenia miąższu płuc po przebytym COVID-19;
• 35 tys. pomocy rzeczowej Gminie Miasta Gdyni do realizacji dokumentacji projektowej na budowę zatok autobusowych na ul. Marszałkowskiej w Łężycach;
• 630 tys. zł pomocy finansowej na inwestycje na drogach powiatowych: 1) poprawa bezpieczeństwa w miejscowości Gniewowo i Zbychowo polegająca na zmianach w organizacji ruchu, 2) realizacja inwestycji pod nazwą ,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1452G na odcinku Kochanowo – droga krajowa 6 o długości ok. 2,5 km”, 3) opracowanie dokumentacji projektowej dla chodnika na odcinku Zbychowo – Nowy Dwór Wejherowski.

 

Współpraca przynosi korzyści mieszkańcom
PRZEMYSŁAW KIEDROWSKI – radny i kandydat na Wójta Gminy Wejherowo:

– Dokonane na sesji przesunięcia budżetowe, były konieczne. Jest szereg zadań, które realizujemy przy współpracy z innymi samorządami, co jest bardzo ważne, gdyż przynosi korzyści mieszkańcom naszej gminy. Powiatowi Wejherowskiemu przekazujemy środki na ważne zadanie drogowe dla mieszkańców Gościcina – przebudowę ulicy Kochanowskiej. Powstanie kanalizacja, chodnik oraz nowa nawierzchnia. Powiat otrzymał 1,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na tę inwestycję. Natomiast chodnik łączący Zbychowo z Nowym Dworem Wejherowskim ma istotne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci, które tamtędy chodzą do szkoły. Kolejne zmiana w budżecie również jest związana z inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo, tym razem jednak jest to współpraca z Gmina Miasta Gdyni. Chodzi o wspólne działanie dotyczące zaprojektowania zatok autobusowych w Łężycach na ulicy Marszewskiej. Cieszę się, że jako radny wraz z radni z Klubu Wspólny Powiat w Radzie Gminy Wejherowo możemy wspierać współpracę i tak ważne dla wszystkich inwestycje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.