Olimpijczyk z Wejherowa otrzymał wsparcie

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz wicestarosta Jacek Thiel pogratulowali Marcinowi Chabowskiemu kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Tokio. Olimpijczyk z Wejherowa otrzymał także od Powiatu Wejherowskiego wsparcie finansowe.

 

Przypomnijmy, że lekkoatleta, maratończyk z Wejherowa, wychowanek trenera Zbigniewa Rolbieckiego i były członek KS Wejher Wejherowo, wywalczył sportowy paszport na Olimpiadę podczas holenderskiego maratonu na lotnisku w Enschede, gdzie zajął 10. miejsce. Wraz z nim kwalifikację olimpijską zdobył czołowy polski maratończyk Adam Nowicki, który zajął 11. miejsce.
34-letni Marcin Chabowski w 2012 roku również uzyskał minimum olimpijskie na Igrzyska w Londynie, ale ze względu na poważną kontuzję musiał zrezygnować ze startu. Po kilku latach problemów zdrowotnych, teraz ponownie osiągnął wielki sukces.
Marcin Chabowski został zaproszony do Starostwa, gdzie przyjął gratulacje. Starosta Gabriela Lisius wręczyła maratończykowi wsparcie finansowe przeznaczone na cykl przygotowań do olimpiady.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.