Drzewka wolności i „Warszawianka”

Święto 3 Maja w Luzinie

W Luzinie świętowano 3 Maja podczas uroczystości w parku im. Prof. Gerarda Labudy w centrum wsi.

 

Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Bartłomiejem Formelą zasadzili dwa platany, które „dołączyły” do innych „drzewek wolności”. 10 platanów zostało ufundowanych przez Gminę, luzińskie firmy i prywatnych fundatorów, pozyskanych przez Gminny Ośrodek Kultury – organizatora uroczystości.
Podczas obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w centrum Luzina pięknie zagrała także Orkiestra Dęta GOK Luzino pod batutą nowego dyrygenta, Marcina Grzywacza – byłego kapelmistrza Orkiestry Marynarki Wojennej w Gdyni. Orkiestra zagrała „Warszawiankę” w poszerzonym składzie, bo do zespołu GOK dołączyli – już na stałe – muzycy z orkiestry parafialnej.
Z okazji narodowego święta Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie przygotował również inscenizację o charakterze patriotycznym z udziałem wójta Gminy Luzino, przedstawicieli stowarzyszeń, młodzieży z grup artystycznych i pracowników GOK, a także aktorów z Regionalnego Teatru Dramatycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Inscenizację można obejrzeć na fanpage GOK-u na facebook.com. (/luzinogok oraz YouTube.com)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.