Kilometry Dobra w Choczewie

Chcą stworzyć międzypokoleniowe centrum

Blisko 200 mieszkańców Gminy Choczewo zaangażowało się we wspólne działanie. Słuchacze, instruktorzy, wolontariusze Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowili stworzyć Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej.

 

W ramach ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra, już po raz trzeci zbierają środki, aktywizując nie tylko mieszkańców gminy. Udało się zebrać blisko 40 tys. złotych. Akcja trwa do końca maja,
Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku przyjął formułę działalności otwartej, uznając, że integracja międzypokoleniowa jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju lokalnej społeczności. Realizując mnóstwo spotkań, warsztatów, wykładów, seniorzy postawili na działania promujące tradycję, kulturę, patriotyzm, sztukę oraz aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży a także osób starszych. Organizacja nie posiada jednak własnego budynku, a wszystkie zajęcia prowadzone są w miejscach udostępnianych przez partnerów, zaprzyjaźnione organizacje lub samorząd.
Przystąpienie do ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra jest doskonałym sposobem na pozyskanie środków na stworzenie własnej przestrzeni dla Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Internetowe aukcje i zbiórka publiczna, to tylko niektóre z elementów tej pięknej społecznej akcji. Zintegrowanie i zaktywizowanie dzieci, młodzieży oraz osób starszych do wspólnego działania pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie, rodzi poczucie przynależności do grupy, wywołuje uśmiech, daje okazje do dobrej zabawy
– I to jest największym sukcesem – twierdzi Piotr Zarzeczny ze stowarzyszenia kulturalno-społecznego Carpe Diem Semper, koordynator Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Każda złotówka ma dla nas znaczenie, więc zachęcamy wszystkich do wspólnego działania.

Piętnastu wspaniałych

W obecnej, ósmej edycji kampanii udział bierze piętnaście organizacji z całej Polski, w tym wspomniane stowarzyszenie z Choczewa. Są to fundacje i stowarzyszenia od lat działające na rzecz potrzebujących, m.in. osób niepełnosprawnych, dzieci z autyzmem, seniorów czy osób potrzebujących wsparcia prawnego i psychologicznego.
W każdej edycji Kilometrów Dobra, organizacji, której uda się osiągnąć najlepszy wynik, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata Dobroci.
Więcej informacji na: www.kilometrydobra.pl
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.