Przybędą pielgrzymi

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii

W wejherowskim Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w dniach 14-16 maja br. odbędzie się Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, na który zapraszają Franciszkanie opiekunowie i stróżowie Sanktuarium.

 

W piątek 14 maja o godz. 16.00 przy kaplicy Bożego Grobu witani będą pielgrzymi z Kościerzyny i okolic, a o godz. 17.45 przy kaplicy Piłata powitani zostaną pielgrzymi z Przodkowa, Żukowa, Grzybna i okolic. O godz. 19:00 w kościele klasztornym rozpocznie się msza święta przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie.
W sobotę 15 maja o godz. 8.00 w kościele klasztornym odprawiona będzie msza święta dla pielgrzymów przybyłych do Wejherowa w piątek. O godz. 11.30 przy kaplicy Piłata witani będą pielgrzymi z Oliwy, Chełmu, Szemuda, Gdyni, Bojana, Kielna, Koleczkowa i okolic. O godz. 12:00 będzie można powitać przy kaplicy III Upadku Chrystusa (ul. Strzelecka) pielgrzymów z Lini, Strzepcza, Strzebielina, Sychowa oraz Choczewa.
O godz. 14.00 w kościele klasztornym rozpoczną się Centralne Obchody Kalwaryjskie z Kazaniami, a o godz. 17.30 do kościoła dotrą pielgrzymi z Kartuz. O godz. 17.45 przy kościele Trzech Krzyży rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem O. Prowincjała Bernarda Marciniaka.
W niedzielę 16 maja już o godz. 7.00 w kościele klasztornym rozpocznie się msza święta dla pielgrzymów w Kościerzyny i okolic, a o godz.8.00 na placu przy kościele klasztornym odbędzie się Droga Krzyżowa dla pielgrzymów, którzy dotarli rankiem do Wejherowa, witani będą także pielgrzymi z Sierakowic, Nowego Dworu Wejherowskiego, Bolszewa, Luzina i Gościcina oraz formowana będzie procesja z Najświętszym Sakramentem. O godz. 9.00 procesja wyruszy na Kalwarię, gdzie o godz. 10.00 przy kosciele Trzech Krzyzy rozpocznie się Suma Odpustowa pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy oraz Zawierzenie Miasta i Powiatu Matce Bożej Wejherowskiej.
Po zakończeniu Sumy Odpustowej żegnani będą pielgrzymi przybyli do Wejherowa, a o godz. 14.00 przy kaplicy Piłata żegnana będzie najstarsza pielgrzymka do wejherowskiego Sanktuarium, tj. pielgrzymka z Oliwy.
Szczegółowy program uroczystości można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej http://www.sanktuarium.wejherowo.pl/czytaj,649.html.

* * *

Wierni powrócą na Święte Góry jeszcz w maju. Kolejne uroczystości odpustowe, ku czci Trójcy Świętej odbędą się w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie w dniach 29-30 maja br. Więcej informacji w kolejnym wydaniu „Pulsu Wejherowa”.

Ważna ostrożność

UWAGA! Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, ojcowie Franciszkanie proszą o przestrzeganie przepisów, czyli zachowanie dystansu między pielgrzymami, minimum 2 metry oraz noszenie maseczek ochronnych.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.