Powiat przekazał 50 tys. zł na zakup gastroskopu

Po raz kolejny Powiat Wejherowski przekazał 50 tys. zł dotacji Szpitalowi Specjalistycznemu im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup gastroskopu do Pracowni Endoskopowej.

 

Od wielu lat Powiat Wejherowski systematycznie wspiera rozwój szpitala udzielając mu dotacji finansowych na realizację wskazanych przez szpital zadań. Tym razem chodzi o zakup gastroskopu z większą średnicą kanału roboczego i osobnym kanałem irygacyjnym, co podyktowane jest rosnącą ilością badań diagnostycznych i zabiegowych wymagających takiego aparatu.
– Zależy nam na zdrowiu naszych mieszkańców, dlatego staramy się w miarę naszych możliwości pomagać wejherowskiemu szpitalowi – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Dzięki temu mieszkańcy zyskują dostęp do coraz nowszej aparatury i skraca się czas oczekiwania na specjalistyczne badania oraz zabiegi, niejednokrotnie ratujące życie.
Zakup nowego aparatu zapewni nie tylko płynność pracy Pracowni Endoskopowej, ale także szybszy powrót pacjentów do zdrowia.
– Obecnie pracownia posiada dwa diagnostyczne gastroskopy, przy czym jeden z nich to aparat prawie piętnastoletni i usterkowy – mówi Wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich Andrzej Zieleniewski.
Warto przypomnieć, że w poprzednich latach Powiat Wejherowski przekazał wejherowskiemu szpitalowi m.in.: 100 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu endoskopowego do zabiegów urologicznych u dzieci, 50 tys. zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, 50 tys. zł na roboty budowlane związane z remontem oddziału kardiologii oraz dofinansował kwotą 150 tys. zł remont Oddziału Pediatrii.
W sumie w ciągu ostatnich pięciu lat samorząd powiatowy przekazał wejherowskiemu szpitalowi ponad 500 tys. zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.