Będzie nowy gastroskop

Miasto pomaga szpitalowi i pacjentom

Samorząd miasta Wejherowa przekazał dotację w wysokości 50 tys. zł na zakup nowego gastroskopu dla Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy.

 

Gastroskop będzie na wyposażeniu pracowni endoskopowej i pozwali m.in. na wykrycie nieprawidłowości w obszarze przełyku czy żołądka. Umowę na przekazanie środków w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP nr 8), podpisali Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa oraz Jolanta Sobierańska-Grenda – prezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o. i Andrzej Zieleniewski – wiceprezes spółki.
– W trosce o zdrowie mieszkańców miasta, każdego roku staramy się w miarę naszych możliwości finansowych pomagać wejherowskiemu szpitalowi – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Uchwałę o przeznaczeniu 50 tys. zł zakup gastroskopu podjęli wejherowscy radni.
Andrzej Zieleniewski poinformował, że wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny będzie niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania oddziału oraz bardzo ważny w diagnostyce, który bardzo szybko się zużywa.
– Bardzo cieszymy się z kolejnego dofinansowania, od samorządu, a ze sprzętu będą korzystali mieszkańcy Wejherowa – powiedziała prezes Jolanta Sobierańska-Grenda.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.