Dla czytelników

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach

Mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, biblioteki publiczne Gminy Łęczyce – oprócz stale zwiększającej się oferty książkowej – mają sporo do zaproponowania swoim czytelnikom. A czytelnicy i sympatycy chętnie biorą udział w ciekawych akcjach, konkursach i atrakcyjnych zabawach.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach dołączyła do V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady, organizowanego przez wydawnictwo Akapit Press. Ze względu epidemię nie można było zorganizować wspólnego czytania w bibliotekach, ale przeniesiono akcję do świata wirtualnego. Do zabawy zaproszono szereg znakomitych gości, którzy czytali fragmenty książek Małgorzaty Musierowicz. Można było ich zobaczyć i posłuchać każdego dnia w mediach społecznościowych bibliotek.
Wśród czytających znaleźli się: wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, zastępca wójta Bożena Pruchniewska, Sylwia Stolz z Rady Gminy Łęczyce, pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łęczycach: Joanna Magnor-Kozłowska, Bogusława Kondratko (wraz z dziećmi z Małego Kółka Bibliotecznego), Grażyna Łangowska oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie: Małgorzata Elwart, Kinga Krzyżaniak oraz Lucyna Sucharska. Nie zabrakło przyjaciół naszych bibliotek: Marii Gruszfeld, Agaty Kusz, Doroty Czai wraz z Karolem Czają, Joanny Wasil-Sudnik wraz z Zuzanną Sudnik, Pauliny Kupskiej, Julii Grunau, Róży Lesner. Gośćmi specjalnymi były zaprzyjaźnione z naszymi bibliotekami pisarki: Kasia Keller oraz Magda Omilianowicz. Wszystkim uczestnikom Biblioteka bardzo dziękuje za zaangażowanie i odwagę.
W wiosennej ofercie bibliotek publicznych znalazło się także kilka konkursów oraz akcji promujących czytelnictwo. Z okazji Dnia Kobiet Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Moja ulubiona bohaterka literacka”. Biblioteka i Czytelnia w Brzeźnie Lęborskim zaprosiła do konkursu „Lego wyzwanie”, którego uczestnicy wykorzystali książkowe inspiracje do kreatywnej zabawy klockami.
W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzebielinie dzieci z klas I-III wzięły udział w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”, zachęcającej do czytania książek. Tam również w przedświątecznym tygodniu każdy z wypożyczających książki mógł liczyć na wielkanocną niespodziankę w ramach akcji „Zajączek w Bibliotece”.
We wszystkich gminnych bibliotekach publicznych ruszyła także akcja promocyjna „Poszukiwanie Zwiastunów Wiosny”, w której uczestnicy mają za zadanie zebrać komplet poukrywanych w książkach naklejek z wiosennymi motywami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.