Pożegnanie z ekstraklasą

Tenis stołowy

Starcie dwóch najsłabszych drużyn w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet, pomiędzy JKTS Jastrzębie-Zdrój a GOSRiT Energę Mar-Bruk ZRB Luzino zakończyło się porażką luzinianek 3:2. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg.

 

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej grze, gdy Julia Bartoszek (Jastrzębie-Zdrój) pokonała Magdę Płotkę 3:1. Wcześniej zawodniczka JKTS wygrała z liderką drużyny z Luzina – Mają Miklaszewska 3:2.
Mecz w Jastrzębiu-Zdroju był pożegnaniem z ekstraklasą kobiet beniaminka z Luzina. W swoim debiutanckim występie podopieczne W. Płotki uzbierały cztery punkty. Przez większość rozgrywek luzinianki musiały radzić sobie bez najbardziej doświadczonych zawodniczek: Zhaludok Nuriya i Maja Garbino, które z powodów zdrowotnych nie mogły pomóc drużynie. Ciężar gry wzięły na siebie młode tenisistki: Kasia i Magda Płotka oraz Maja Miklaszewska.
Dzięki grze w ekstraklasie spopularyzowany został jednak tenis stołowy, bo w Luzinie trenuje aktualnie blisko 50 zawodników i zawodniczek. To przede wszystkim zasługa Waldemara i Henryka Płotków oraz Pawła Hinza.
Przed luziniankami jeszcze kilka zawodów indywidualnych, w których tenisistki walczyć będą m.in. o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.