Srebrny pojazd marki Yutong

MZK testuje kolejny autobus elektryczny

Do końca kwietnia testowany jest trzeci z kolei autobus elektryczny MZK Wejherowo. Wcześniej spółka testowała autobusy elektryczne marki Mercedes i Solaris. Tym razem pasażerowie mogą jeździć autobusem chińskiej marki Yutong.

 

Jest to srebrny pojazd, z nietypowym, jak na wejherowską sieć komunikacji miejskiej, układem wnętrza. Przejazdy, tak jak w przypadku poprzednich testów, odbywają się na terenie wszystkich obsługiwanych gmin w ramach sieci wejherowskiej komunikacji miejskiej. Testowany Yutong ma numer boczny 802.
– Największą zaletą nowego pojazdu jest bardzo dobry zasięg, bo autobus przyjechał z Warszawy do bazy MZK Wejherowo na jednym ładowaniu – wyjaśnia Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo spółka z o.o. – Producent zapewnia, że podczas codziennej eksploatacji autobus jest w stanie pokonywać ok. 350 km. Jego możliwości przewozowe to 66. pasażerów, ale ograniczenia pandemii Covid-19 spowodowały, że jednorazowo może przebywać w pojeździe do 22 osób.
Odpłatność za przejazd w dotychczasowych wysokościach wejherowskiej taryfy biletowej z zachowaniem standardu zapłaty biletami elektronicznymi z systemu Karty Elektronicznej, biletami telefonicznymi lub poprzez zakup biletu u kierowcy w autobusie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.