Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki

Mistrzowie promocji czytelnictwa 2020

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020”, który organizowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

W piśmie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich podkreślono, że działania podejmowane przez biblioteki w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom.
– Bardzo cieszymy się , że nasze działania, w tym trudnym dla wszystkich czasie, zostały docenione przez komisję konkursową. Organizatorzy konkursu zwrócili szczególną uwagę na „ogromne zaangażowanie bibliotek i bibliotekarzy w upowszechnianie czytelnictwa w tym tak szczególnym, i trudnym, roku 2020” – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
– Gratuluję Bibliotece, Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom tej instytucji, otrzymanego wyróżnienia. Świadczy to o tym, że bibliotekarze stając przed nowymi wyzwaniami, dostosowali się do okoliczności i podjęli różnorodne działania, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników w każdym wieku. Cieszę się, że wejherowscy bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom, a ich praca spotkała się z uznaniem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie oprócz dyplomu i okolicznościowego upominku książkowego otrzyma również rabat na zakup książek do biblioteki.

 

3 nagrody i 10 wyróżnień

Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymała Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, II – Biblioteka Miejska w Inowrocławiu, a III – Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie.
Wejherowska Biblioteka znalazła się wśród 10 wyróżnionych książnic w całym kraju.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.