Wygrał utwór z Elbląga

Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski

Najlepsze utwory pasyjne do tekstu w języku kaszubskim rywalizowały w VIII Ogólnopolskim Konkursieu Kompozytorskim, zorganizowanym przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zwyciężył utwór Magdaleny Garbeckiej z Elbląga.

 

Na konkurs na chóralny utwór pasyjny wpłynęło 11 prac. W tej edycji konkursu kompozycje były tworzone do słów z Ewangelii wg św. Mateusza, którą na język kaszubski przełożył o. prof. Adam Ryszard Sikora:
„I przyszedł do uczniów i znalazł ich we śnie. Rzekł do Piotra: Jednej godziny nie mogliście ze Mną czuwać? Baczcie i módlcie się, abyście nie ulegli próbie.”
Prace oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Przemysław Stanisławski – przewodniczący oraz członkowie – dr hab. Witosława Frankowska i prof. dr hab. Marek Rocławski.
Jury zadecydowało o następującym podziale nagród: wyróżnienie (500 zł) otrzymał Wiesław Tyszer z Wejherowa; trzecie miejsce (1000 zł) zajął Mariusz Kozieł z Katowic; a drugie miejsce (1500 zł) – Piotr Orliński z Poznania.
Najlepszy utwór zdanem jurorów napisała Magdalena Garbecka z Elbląga, która otrzymała nagrodę w wysokości 2000 zł.
Gratulacje laureatom konkursu złożył Jacek Thiel, wicestarosta powiatu wejherowskiego.
VIII Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz samorządu Powiatu Wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.