Mistrzostwa Polski

Szachy niepełnosprawnych

Podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w szachach klasycznych w Karpaczu Krzysztof Jurkiewicz reprezentujący ISS START Wejherowo zajął drugie miejsce w kat. punktów rankingowych 1701-2000. W kat. senior ósmy był Marek Uziałko również z ISS START.

Z kolei w Bydgoszczy na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w szachach błyskawicznych i szybkich, wejherowski START wystąpił w składzie: Krzysztof Jurkiewicz, Marek Uziałko, Tadeusz Panek i Mariusz Hagel.
W grupie A (Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych Indywidualnie) zwyciężył Krzysztof Jurkiewicz, a pozostali zawodnicy z Wejherowa zajęli miejsca: IV – Mariusz Hagel, VI – Tadeusz Panek i VIII – Marek Uziałko. W turnieju drużynowym zwyciężyła ekipa szachistów ISS „START” Wejherowo, a indywidualnie w kat. OPEN drugie miejsce wywalczył Krzysztof Jurkiewicz.
Natomiast w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich Krzysztof Jurkiewicz indywidualnie był trzeci (M. Hagel szósty, M. Uziałko siódmy, T. Panek dziewiąty).
Wyjazd ekipy wejherowskiego Startu sfinansował Pomorski Związek Organizacji Sportu Niepełnosprawnych ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.