Już ponad 1200 podpisów!

Poprzyj budowę tunelu na Śmiechowie

Trwa akcja ZRYW NA ŚMIECHOWIE. Rozpoczęła się na początku stycznia i pomimo pandemii, bardzo utrudniającej zbieranie podpisów, już ponad 1200. mieszkańców poparło petycję w sprawie budowy bezkolizyjnego Węzła Zryw z tunelem w Śmiechowie. Celem akcji jest wsparcie finansowe ze strony rządu. Sam premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie mówi, że są środki na inwestycje w samorządach, więc należy o nie walczyć. Mieszkańcy w petycji wnioskują do właściciela drogi krajowej nr 6, którym jest rząd, za pośrednictwem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby wspomógł miasto w budowie tunelu pod „szóstką”.

 

Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie popiera i zachęca do wsparcia podpisem akcji społecznej „Zryw na Śmiechowie”! Węzeł Zryw jest kluczowym rozwiązaniem infrastrukturalnym dla miasta Wejherowo.pl i całego Powiat Wejherowski. Wierzymy, że szerokie poparcie społeczne dla tej idei przyczyni się do realizacji tej inwestycji! Petycję podpisali m.in.: Dziekan Wydziału Społeczno-Przyrodniczego dr Beata Dudzińska (na zdjęciu z radnym miejskim Mariuszem Łupiną) oraz Kanclerz mgr Rafał Gierszewski. Fot: KPSW w Wejherowie
Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie popiera i zachęca do wsparcia podpisem akcji społecznej „Zryw na Śmiechowie”! Węzeł Zryw jest kluczowym rozwiązaniem infrastrukturalnym dla miasta Wejherowo.pl i całego Powiat Wejherowski. Wierzymy, że szerokie poparcie społeczne dla tej idei przyczyni się do realizacji tej inwestycji!
Petycję podpisali m.in.: Dziekan Wydziału Społeczno-Przyrodniczego dr Beata Dudzińska (na zdjęciu z radnym miejskim Mariuszem Łupiną) oraz Kanclerz mgr Rafał Gierszewski. Fot: KPSW w Wejherowie

ZRYW NA ŚMIECHOWIE ma charakter społeczny, to akcja mieszkańców, aktywistów i radnych o ponadpartyjnym wymiarze. Do akcji przyłączyło się ponad podziałami 19 wejherowskich radnych w 21-osobowej Radzie Miasta.
Petycję podpisali radni, zarówno Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo, Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz radni niezrzeszeni. Przeciwko Zrywowi są tylko radni Teresa Skowrońska i Wojciech Wasiakowski, czyli radni, którzy byli ostatnio również przeciwni budowie m.in. ulic Necla i Gryfa Pomorskiego oraz parkingu przy szpitalu.
Akcję poparł Zarząd Powiatu Wejherowskiego ze starostą Gabrielą Lisius na czele oraz Prezydent Krzysztof Hildebrandt z zastępcami.
Węzeł ZRYW z tunelami jest bardzo dużą inwestycją. Miasto Wejherowo nie jest w stanie, zwłaszcza w okresie trudności finansowych wywołanych pandemią, zrealizować go samodzielnie. Miasto wybudowało dotychczas część Węzła ZRYW po północnej stronie drogi krajowej, przygotowało dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na resztę zadania oraz zabezpieczyło w swoim wieloletnim budżecie ponad 17 mln zł, aby ją wesprzeć. Niezbędny jest tak zwany montaż finansowy z udziałem środków rządowych w celu realizacji całego węzła z tunelami. Władze Wejherowa zawarły porozumienie z PKP w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowymi. Rząd oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinni włączyć się w budowę tunelu pod drogą krajową i o to wnioskują mieszkańcy w petycji.

 

Petycję można podpisać on-line przez internet poprzez stronę: www.zrywnasmiechowie.com.pl
Można ją również pobrać na profilu facebook.com/ZrywnaSmiechowie i po podpisaniu wystarczy wysłać skan lub zdjęcie zrobione telefonem na facebook’a lub adres:
zryw.wejherowo@wp.pl.
Wydrukowaną petycję można ponadto przekazać radnym, m.in. w Sekretariacie Rady Miasta Wejherowa. Organizatorzy akcji wszystkie petycje złożą w GDDKiA oraz parlamentarzystom.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.