Czy będą bezpłatne przejazdy dla uczniów?

Gmina Wejherowo

Radny gminny i kandydat na wójta Przemysław Kiedrowski zaprosił mieszkańców do dyskusji na temat bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Wejherowie, Redzie, Rumi i gminie Luzino, ale nie w gminie Wejherowo. Zdecydowana większość osób biorących udział w dyskusji opowiada się za bezpłatnymi przejazdami w gminie Wejherowo tak samo, jak w innych gminach.

 

Radny Przemysław Kiedrowski już wcześniej rozmawiał na temat z mieszkańcami, a obecnie – w dobie pandemii i braku możliwości większych zorganizowania spotkań – zaprosił do dyskusji w intrenecie na swoim profilu facebook. Inicjatywa spotkała się z dużym oddźwiękiem mieszkańców.
Oto przykładowe wypowiedzi mieszkańców gminy:
– Oczywiście, że taka inicjatywa powinna się pojawić.
– Lepiej późno niż wcale. Uczniowie powinni mieć darmowe przejazdy.
– Moje dzieci muszę sama dowozić lub kupować bilety na własny koszt (…) Uważam że wszystkie dzieci powinny mieć darmowe bilety! Moje pytanie, czym moje dzieci różnią się od innych? (…)
– Super, brawo w końcu się i my doczekamy.
– Oczywiście dawno już powinny być darmowe przejazdy dla dzieci w naszej gminie. Większość dzieci ma spory kawałek do pokonania do szkoły. Może to też zmniejszy ruch samochodowy, bo często rodzice czy inni domownicy odwożą dzieci do szkoły.
– Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży to doskonały pomysł. Nasza wiejska młodzież i tak ma ograniczony dostęp do dóbr kultury poprzez to, że mieszka z dala od miasta, do tego autobusy jeżdżące bardzo rzadko utrudniają młodzieży korzystanie z tego, co oferuje miasto.
– Oczywiście że tak powinno być brawo.

Część uczestników dyskusji nie poparła bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych.

 

Temat jest ważny dla rodzin z dziećmi

PRZEMYSŁAW KIEDROWSKI – radny i kandydat na Wójta Gminy Wejherowo w przyśpieszonych wyborach:

– Zaprosiłem mieszkańców do dyskusji i przedstawienia opinii na wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych z terenu gminy Wejherowo. Temat wymaga szerokiej debaty i konsultacji, dlatego chciałbym dowiedzieć się co Państwo o tym sądzą, gdyż gmina będzie musiała ponosić z tego tytułu dodatkowe koszty. Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli, oczywiście nadal jest możliwość zabrania głosu. Państwa dotychczasowe głosy pokazują, że musimy bardzo poważanie rozważyć wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych. Niejednokrotnie jako radni Klubu Wspólny Powiat w Radzie Gminy Wejherowo już ten temat podejmowaliśmy, gdyż takie przejazdy z powodzeniem funkcjonują w innych gminach, a przecież w naszej gminie jest dużo młodych rodzin z dziećmi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.