PZS nr 2 w Rumi będzie kształcić przyszłych stoczniowców

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi rozszerza ofertę kształcenia o nowe kierunki związane z przemysłem stoczniowym. To efekt nawiązania współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową.

 

Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w rumskim „Hipolicie” pojawią się nowe specjalizacje stoczniowe, które umożliwią wybór atrakcyjnego kierunku nauki i zdobycie w przyszłości interesującej pracy.
– Szkoła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Tylko w ostatnim roku liczba uczniów wzrosła z 737 do 1034. To rezultat stale poszerzanej oferty edukacyjnej o nowe kierunki kształcenia zawodowego, dostosowanej do potrzeb lokalnego rynku pracy – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Dzięki podpisanemu porozumieniu ze Stocznią Wojenną powstaną klasy patronackie uczące w zawodach – monter kadłubów jednostek pływających, monter systemów rurociągowych oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń.
– Pracodawca oferuje bezpłatny transport uczniów na praktyki, zapewnia odzież roboczą oraz możliwość ukończenia dodatkowych kursów branżowych w trakcie trwania nauki – mówi Dyrektor PZS nr 2 w Rumi Halina Filińska. – To dla naszych absolwentów szansa znalezienia pracy w gdyńskiej stoczni wojennej.
W ciągu kilku ostatnich lat rumska placówka wprowadziła do oferty kształcenia kilka nowych zawodów m.in.: technik spedytor, technik hotelarstwa czy technik przemysłu mody. Ponadto w szkole można kształcić się w następujących zawodach: fryzjer, sprzedawca, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Od nowego roku absolwenci szkół podstawowych zyskają trzy kolejne, niezwykle atrakcyjne specjalizacje, które otworzą nowe możliwości przed uczniami.
– Ta szkoła jest najlepszym dowodem na dynamizm rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie oraz potwierdzeniem, że z roku na rok przybywa uczniów chcących zdobyć konkretny zawód – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do nowych pojawią się wkrótce na stronie internetowej szkoły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.