Dzień Świadomości Autyzmu w Wejherowie

Przypadający na 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu nie będzie w tym roku świętowany tak hucznie i tłumnie, jak w latach ubiegłych. Jednak mimo ograniczeń, związanych z pandemią, Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem zachęca do solidaryzowania się z osobami ze spektrum autyzmu i zaprasza do obejrzenia wystawy na rynku i w Filharmonii.

 

W poprzednich latach w obchodach Dnia Autyzmu uczestniczyła cała społeczność lokalna, m.in. władze samorządowe, przedstawiciele PCPR, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, MOPS, placówek oświatowych, klubów sportowych i innych oraz mieszkańcy Wejherowa i okolic.
W tym roku Wejherowo ponownie włączy się do światowej akcji „Zaświeć się na niebiesko” poprzez podświetlenie budynków Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Filharmonii Kaszubskiej. Poza tym na placu Jakuba Wejhera przez cały kwiecień można oglądać tablice informacyjne na temat spektrum autyzmu. Ponadto w Filharmonii Kaszubskiej będzie wyeksponowana wystawa, która również ma przybliżyć temat autyzmu przedstawić prace plastyczne podopiecznych Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem.
– Jako stowarzyszenie i rodzice osób z autyzmem czujemy ogromną solidarność i wsparcie naszej inicjatywy szerzenia świadomości autyzmu – mówi Arkadiusz Raguza, prezes organizacji. – Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do solidaryzowania się z osobami ze spektrum autyzmu oraz zapoznania się z tym, co w tym roku przygotowaliśmy.
Warto też zaglądać w kwietniu na stronę facebook/autyzm.wejherowo, gdzie rodzice osób ze spektrum autyzmu Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem dzielą się swoimi spostrzeżeniami,ważnymi informacjami w procesie diagnozy autyzmu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.