Wejherowo kwitnie na wiosnę

Krokusy, bratki, prymulki nie tylko w parku

Na wiosnę, tradycyjnie Wejherowo zmieniło swoje oblicze na bardziej kolorowe i świeże. Wiosenne kwiaty, takie jak bratki, krokusy czy prymulki widać nie tylko w parku. W ramach tegorocznych wiosennych nasadzeń w mieście zakwitną ponad 23 tysiące kwiatów. Będziemy też mogli podziwiać nowe kompozycje roślin.

 

Nowe nasadzenia można już oglądać m.in. na placu Jakuba Wejhera i deptaku, a także na Skwerze Św. Jana Pawłą II i skwerze Reginy Osowickiej. Kwiaty ozdobią wejherowskie ronda, a przede wszystkim Park Miejski im. A. Majkowskiego.
W pierwszej turze nasadzonych zostało ok. 8,5 tysiąca bratków. Po 15 maja posadzonych zostanie ok. 15 tys. sztuk kolejnych kwiatów, wśród których będą m.in. pelargonie, begonie, turki, surfinie.
– Wejherowo po raz kolejny kwitnie i zazielenia się w czasie, gdy natura budzi się do życia – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Bardzo zależy nam, aby miasto było zielone i kolorowe. Mieszkańcy także dbają o swoje otoczenie, co obserwujemy podczas corocznych konkursów na najpiękniej zazieleniony ogród, balkon i okno. Oczywiście szukamy wciąż nowych pomysłów i rozwiązań tak, aby zapewnić mieszkańcom wyjątkowe miejsca wypoczynku. Zieleń nie tylko poprawia estetykę okolicy, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie m.in. redukując zanieczyszczenia powietrza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.