Groźny koronawirus

Ważne zasady bezpieczeństwa

Przynajmniej do 9 kwietnia obowiązuje w Polsce lockdown i obostrzenia, których musimy przestrzegać. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Częsta dezynfekcja i mycie rąk, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej oraz dystans i unikanie zbiorowisk pomogą uchronić się przed zachorowaniem na Covid-19. Tym bardziej, że w Polsce, na Pomorzu i w powiecie wejherowskim zachorowań jest wciąż bardzo dużo.

 

Wprawdzie nasze województwo nie jest w niechlubnej czołówce i plasuje się pod koniec pierwszej dziesiątki województw pod względem liczby zachorowań mieszkańców, ale i tak każdej doby około tysiąc osób doświadcza zakażenia groźnym wirusem.
We wtorek 30 marca liczby były następujące:
Na Pomorzu odnotowano 989 nowych zakażeń, zmarło 46 osób wcześniej zakażonych. W Trójmieście odnotowano 407 nowych przypadków zakażeń i 16 zgonów. Powiat wejherowski znajdował się na trzecim miejscu w województwie po Gdańsku (224) i Gdyni (160) z 98 nowymi przypadkami zachorowań. Dzień wcześniej, 29 marca w powiecie wejherowskim było 140 zachorowań w ciągu doby.
Rząd wprowadził od 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa, zamykając przedszkola i żłobki, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wprowadzając nowe limity osób w sklepach i kościołach. Hotele, placówki kultury i obiekty sportowe pozostają zamknięte od dłuższego czasu. Uczniowie, teraz znów wszyscy, pobierają naukę wyłącznie zdalnie. Tak zresztą, na odległość, pracuje wiele osób, które mają taką możliwość.
Obostrzenia i ograniczenia będą obowiązywały do 9 kwietnia, o ile nie zostaną przedłużone.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.