Nowy termin wyborów to 9 maja

Kolejne przesunięcie terminu wyborów Wójta Gminy Wejherowo

Zgodnie z projektem rozporządzenia Premiera (stan na dzień oddania Pulsu do druku – 30.03) z powodu pandemii po raz drugi ma zostać przesunięty termin wyborów wójta w gminie Wejherowo, tym razem z 11 kwietnia na 9 maja br. Kampania wyborcza zatem znów się przedłuży i kandydaci będą mieli jeszcze więcej czasu na przekonanie do siebie wyborców. O ten urząd rywalizuje czterech kandydatów: Przemysław Kiedrowski, Marek Klas, Krzysztof Seroczyński, Piotr Bruc.

 

Przypomnijmy, pierwotnie Prezes Rady Ministrów wyznaczył przedterminowe wybory nowego Wójta Gminy Wejherowo na dzień 21 lutego 2021 r. Stało się tak ponieważ były wójt Henryk Skwarło w dniu 26.11.2020 r. stracił stanowisko na skutek prawomocnego wyroku skazującego. Sąd skazał Henryka Skwarło na jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 10 tys. zł grzywny i opłatę sądową, za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej popełnił on przestępstwo określane potocznie jako „ustawienie przetargu” na zakup wielozadaniowego pojazdu komunalnego.
Następnie z powodu pandemii Premier zmienił termin wyborów na 11 kwietnia. Obecnie, zgodnie z projektem z dnia 25 marca 2021 r. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Wejherowo w województwie pomorskim, wybory mają się odbyć w dniu 9 maja.
Czekamy na podpis Premiera pod tym rozporządzeniem i potwierdzenie daty wyborów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.