Trwają zapisy na XIII Bieg Piaśnicki

Dla upamiętnienia ofiar niemieckiej zbrodni

Chociaż na razie nie wiadomo, czy będzie można przeprowadzić trzynasty Bieg Piaśnicki, trwają zapisy na tę imprezę sportowo-rekreacyjną. XIII Bieg Piaśnicki zaplanowano na 24 kwietnia, a zapisy prowadzone są do 22 kwietna br. Do tej pory chęć zadeklarowało około 100 osób.

 

Organizatorzy biegu wyszli z założenia, że impreza się odbędzie. Jeżeli jednak nie będzie możliwa, to bieg i marsz zmieni się w wydarzenie wirtualne. Wówczas do osób zgłoszonych wysłane zostaną pakiety, w których znajdować będzie się m.in.: numer startowy i chip. 24 kwietnia na ustalonych trasach pojawią się oznaczenia i każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie pokonać trasę. Czas, w jakim uda się każdemu przebiec lub przejść trasę będzie można odszukać w internecie.
Celem 10-kilometrowego biegu z Wejherowa do Piaśnicy jest kultywowanie pamięci o zbrodni hitlerowskiej, popełnionej w Lasach Piaśnickich. Bieg organizowany przez Gminę Wejherowo i The North Event, cieszy się coraz większą popularnością, która pokazuje, że Pomorzanie są aktywni i chcą pamiętać o historii, również tej bolesnej. Impreza odbywa się w kwietniu w ramach Dni Piaśnickich.
Plan tegorocznych zawodów:
godz. 8:00 – otwarcie biura zawodów dla kobiet,
godz. 10:00 – start kobiet na dystansie 10 km w biegu oraz nordic walking,
godz. 11:00 – otwarcie biura zawodów dla mężczyzn,
godz. 11:30 – dekoracja kobiet,
godz. 12:30 – start mężczyzn w biegu oraz nordic walking,
godz. 14:00 – dekoracja mężczyzn.

Zapisy i informacje na: https://elektronicznezapisy.pl/event/5552/clients.html

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.