Pijani za kierownicą

Podczas poprzedniego weekendu policjanci w powiecie wejherowskim zatrzymali ośmiu kierowców, którzy kierowali pod wpływem alkoholu, z tego pięciu było w stanie nietrzeźwości. Na terenie gminy Luzino 25-latek kierował oplem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W Wejherowie 38-latek jechał nissanem, ale nie posiadał uprawnień do kierowania i miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W Rumi 35-letni kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 68-latek kierujący mazdą na terenie gminy Szemud, stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz 3 aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. W gminie Gniewino 43-latek miał ok. 3 promile alkoholu w organizmie, a skuter, którym jechał, nie był zarejestrowany. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli w stanie po spożyciu alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania.
Kilka dni później na terenie gminy Gniewino policjanci zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę skutera. Na widok radiowozu 21-latek nagle skręcił w boczną ulicę. W trakcie sprawdzania kierowcy alko-testem okazało się, że jest nietrzeźwy i ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Również na skuterze jechal w cenrum Wejherowa 35-letni mężczyzna, który miał prawie 3. promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z mieszkańców powiadomił Straż Miejską, że na ul. Kopernik ledwo trzymający się na nogach mężczyzna próbuje uruchomić skuter. Na miejsce wysłano patrol. Dzięki kamerom monitoringu dyżurnemu udało się ustalić ulicę, którą jechał mężczyzna. Został on zatrzymany na ul. Rejtana, przed sygnalizacją świetlną. Strażnik wyskoczył z radiowozu i wyciągnął kluczyk z stacyjki skutera. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed wejherowskim sądem.
W Szemudzie nietrzeźwy 35-letni motocyklista próbował uciec przed policjantami. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów w celu zatrzymania, ale w końcu i tak został zatrzymany. Badanie alko-testem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mimo wydawania polecenia z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.